Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

"Vlna solidarity"

14. listopadu 2015 v 19:19 | Atashi |  Rádoby chytré článečky
Člověk po pěti a půl hodinách konečně vypne the Sims 3 a jde na facebook napsat kamarádům. Ale co na něj nevyskočí? Všude francouzská trikolóra a nápisy "Pray for Paris"! Lidi, to si fakt myslíte, že tohle má nějaký význam?


Včera jsem se o této tragédii dozvěděla a ano, je to hrůza. Zároveň je to takový zvláštní pocit - takové věci už se dějí i v Evropě! Ne že by to snad mělo nějakou větší váhu, než že umírají nevinní lidé v Sýrii, ale jako každý typický sobecký rozmazlený evropský člověk uvažuju, co bude se mnou. Ne že bych z toho měla nějak bobky, jsem ten typ, kterému je (téměř) všechno jedno a podělaná z toho budu skutečně až v okamžiku, kdy se to stane o ulici pod naším domem, ale zkrátka pár otázek mě napadlo... Francie přece není od České republiky až tak daleko! Naštěstí já bydlím od Prahy na pár set kilometrů a tady tyto útoky se soustřeďují spíše do těch hlavních měst, ale až vypukne třetí světová, bude úplně jedno, že bydlím v městečku o sedmi tisících obyvatelích. :')

Na téma třetí světové války jsme narazili v občance minulý školní rok - polovina holek ve třídě byly psychicky v háji jenom z představy, že by měla přijít, a já tehdy asi ještě týden potom pobaveně povídala, jak už se těším, až budu povolána do armády, budu skákat s padákem z letadla a házet na nepřátele pode mnou granáty. Ten okamžik se očividně začíná blížit!
Jestli si správně pamatuju, co jsme se učili minulý rok v dějepise, tak světové velmoci na začátku druhé světové války nechali Německo a Hitlera, ať si nějakou dobu dělá, co chce, a až po dlouhé době se vůbec rozhodli zakročit. To už ale bylo docela pozdě. A ten dějepis se přece učíme proto, abychom se poučili z chyb, které se staly dříve, ne? Proč si na to hlavy států nevzpomenou a radikálně nezakročí, dokud je ještě čas? Copak chtějí, aby se opakovala druhá světová válka v daleko hrůznějším provedení? No tak, atomové zbraně by teď doopravdy nebyly hozeny jen dvě a za účelem konce války, uvědomte si to! Tohle může ještě hodně špatně dopadnout.

No a teď ty obrázky. Vážně si někdo myslí, že sdílení tohoto obrázku nebo změna barev profilovky na FB někomu pomůže? Ne, fakt ne. Rodiny těch mrtvých lidí to nijak nerozveselí, nepomůže jim to, prostě absolutně nic. Mrtví mrtvými zůstanou a pár obrázků na internetu fakt nic nezmění. Anebo si myslíte, že to snad zajistí věčný světový mír? Vážně? Lidi, vy musíte být fakt velcí optiomisti!


A teď si všechny celebrity (ano, jak vidíte, včetně mého drahého Yuyího) budou sdílet takovéto obrázky a fanoušci jim budou psát, jak jsou strašně super, že na ty lidi myslí a blablabla. Ale já bych se klidně vsadila, že kdyby Yuyího povolali do zbraně, aby teda doopravdy s teroristy něco udělal, a on dostal na vybranou, tak radši zaleze zpátky za Takuyou do postele. A stejně tak minimálně u dalších 95% lidí, kteří tyto obrázky sdílejí. Vždyť určitému procentu to je beztak úplně jedno a sdílejí to jen proto, že je to hezký obrázek nebo si pak přijdou in a trendy. Nejsou.

Co se teprve dá považovat za pomoc (a to ne malou) ukazuje tento článek. Je jasné, že lidi z druhé strany světa se asi těžko seběhnou do Paříže darovat krev nebo někomu poskytnou přepání, ale v konečném výsledku je snad jedno, jestli sedí doma na zadku a napíšou si na FB status "Pray for Paris :c -Cítí se smutně :(" anebo prostě nic nenapíšou.

Neméně mě rozčilují obrázky, které propagují něco podobného, co se snažím tímto článkem říct - "Nemodleme se za Paříž a radši vstaňme a bojujme.". Jenže - ta osoba si sdílne obrázek, ale taky dál sedí na zadku a nic nedělá.
Vysvětlete mi už prosím někdo, čemu ty obrázky pomůžou!

V tento okamžik nemají slova (nebo v tomto případě texty na obrázcích a statusky) žádnou váhu. Chce to zakročit. Doufám, že si to hlavy evropsých států uvědomí.

Technicky vzato dělám to samé, co lidi zmínění v předposledním odstavci - vybízím k nějakému boji, ale sama sedím na zadku a dělám prd. Ale co, nevadí. Já se jen chtěla pokusit o aspoň trochu inteligentní článek se svým názorem, který by snad přilákal na můj blog pár lidí, protože jsem sobecká svině, která chce zkrátka trochu vyšší návštěvnost. No a co!
Stejně, i kdybych chtěla něco dělat, jakožto šestnáctiletá holčička stejně nic víc nezmůžu...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 14. listopadu 2015 v 19:32 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím! Od rána, kdy jsem zapla wifi, se na mě začala hnrout vlna hastagů "prayforparis" a obrázků, co má údajně vyjádřit hlubokou soustrast a určitou solidaritu. Vážně? - A k čemu to sakra je?! Jsme jen pasivními zachránci, pomocnou rukou, co na statisíce kilometrů posílá soucit...je mi ze všeho tak zle. Občas mi přijde, že se vracíme do pravěku.

2 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 14. listopadu 2015 v 20:35 | Reagovat

Obrázky stojí za starou Belu, to je fakt. Zaujala mě však fráze, že holky byly psychicky v háji už z představy, že by 3. světová měla přijít. Erm, ona už trvá několik let, není to žádná novinka....

3 Bludička Bludička | Web | 15. listopadu 2015 v 9:16 | Reagovat

K tomuhle článku mám nějaké výhrady. Ty říkáš, že by velmoci měly zakročit. Jenomže to mi vůbec nepřijde tak jednoduché. Co by podle tebe měly dělat? Všechny uprchlíky vyhnat a uzavřít hranice? Nebo hrozit smrtí? Jsou to sebevrahové, to jen sotva pomůže. Bojovat proti IS? Jak to dopadlo, když se do války na východě míchaly velmoci naposledy? Na tohle není žádné jednoduché řešení.

A co se obrázků týče - jde o pocit sounáležitosti. Lodé tím dávají najevo, že vědí, co se stalo, a že jim to není jedno.

4 Atashi Atashi | Web | 15. listopadu 2015 v 11:13 | Reagovat

[3]: Nikdy jsem neřekla, že je nějak jednoduché tuto situaci řešit. Ale naopak z tvého komentáře mi vyznívá, že by se nemělo dělat nic a že bychom měli jenom čekat a další případné útoky prostě jen přecházet a tvářit se, že se nic neděje. Ono se stejně jednou bude muset zakročit a čím dřív, tím líp, pokud teda nechceme všichni umřít, že ano. Nikde jsem nenapsala, že se mají okamžitě teď hned dneska pustit do nějaké super protiakce, ale aby se snažili něco vymyslet a nenechali to až do chvíle, kdy už nebude na vybranou, to už totiž může být pěkně pozdě.

5 Bara-chan Bara-chan | Web | 20. listopadu 2015 v 1:44 | Reagovat

Dlouho jsem přemýšlela, jak se k tomu vyjádřit, řekla jsi to totiž přesně... Snad možná řeknu to, že je docela smutné, když si takové věci uvědomuje "šestnáctiletá holčička", ale dospělí lidi, co žijí už nějaký ten pátek, něco zažili, mají milion titulů před jménem a za jménem, žijí v nějakých naivních představách, naoko truchlí a ve skutečnosti jenom řeční a nic moc se neděje...

[3]: Já teda nevím, ale proč by někomu vadilo, kdyby byly hranice zavřené a hlídaly se? Zblázní se snad někdo, když při cestování musí někde počkat a vytáhnout doklady? Pořád melou o svobodě, ale jaká to bude svoboda, až se člověk bude bát vytáhnout paty málem i na vlastní zahradu?

6 Kya Kya | E-mail | 23. listopadu 2015 v 22:02 | Reagovat

Chápu je to smutné ale máš pravdu ničemu to nepomůže dokud se opravdu nezakročíi když to není dvakrát jednoduchá něco se dělat musí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama