Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

Listopad 2015

Žárlivost

26. listopadu 2015 v 22:53 | Atashi |  Japan stars - jednorázovky
Yosh, stihla jsem to! Respektive nestihla, protože dnes měla společně s touto povídkou přijít ještě jedna věc, ale to nevadí... Ona tu původně ta další věc (respektive taky povídka, ale v trochu jiném stylu) měla být už 2. listopadu (na oslavu dvou let, co jsem poprvé viděla první Kuromyu), ale tehdy jsem ji nestihla a nakonec jsem ji nestihla ani tentokrát, a to kvůli naší naprosto vypatlané angličtinářce. :) Tak třeba o Vánocích nebo na Nový rok, s trochou štěstí. xD
Tuto povídku jsem upřednostila před učením na zítřejší zkoušení z angličtiny, takže až mě zítra vyvolá a já to absolutně podělám, tak za to alespoň jednou nebude moct má lenost. Držte mi palce, ať to zvládnu - nic jiného než jedničku si dovolit nemůžu (možná dvojku jo, pokud jsem dnes dobře napsala test, ale to nevím).
No ale teď, co je na 26. listopadu 2015 tak super? Zaprvé, je to přesně 7 let, co Yuya zahájil svou kariéru. Zadruhé, je to přesně 2 roky, co jsem ho začala tak děsně žrát. Zatřetí, moje maminka má narozeniny. A začtvrté, X4 dnes vydávají plnou verzi Snow flakes, jéééj! (Ale já si stejně počkám, až to někdo dá za 2 týdny na youtube, a pirátsky to stáhnu xD) Dnešek je prostě super den. :3 I když se třeba stalo něco, co by mi normálně zhoršilo náladu, dnes jsem byla furt happy. x3
A teď už konečně povídka. Dokončila jsem ji už před třema hodinama, ale byla jsem líná ji kontrolovat, tak je to tu až teď. xD Itadakimasu~ (Jo, fakt Itadakimasu xD)

Shounen ai.
Uehara Takuya/Matsushita Yuya

"Vlna solidarity"

14. listopadu 2015 v 19:19 | Atashi |  Rádoby chytré článečky
Člověk po pěti a půl hodinách konečně vypne the Sims 3 a jde na facebook napsat kamarádům. Ale co na něj nevyskočí? Všude francouzská trikolóra a nápisy "Pray for Paris"! Lidi, to si fakt myslíte, že tohle má nějaký význam?


Včera jsem se o této tragédii dozvěděla a ano, je to hrůza. Zároveň je to takový zvláštní pocit - takové věci už se dějí i v Evropě! Ne že by to snad mělo nějakou větší váhu, než že umírají nevinní lidé v Sýrii, ale jako každý typický sobecký rozmazlený evropský člověk uvažuju, co bude se mnou. Ne že bych z toho měla nějak bobky, jsem ten typ, kterému je (téměř) všechno jedno a podělaná z toho budu skutečně až v okamžiku, kdy se to stane o ulici pod naším domem, ale zkrátka pár otázek mě napadlo... Francie přece není od České republiky až tak daleko! Naštěstí já bydlím od Prahy na pár set kilometrů a tady tyto útoky se soustřeďují spíše do těch hlavních měst, ale až vypukne třetí světová, bude úplně jedno, že bydlím v městečku o sedmi tisících obyvatelích. :')

Na téma třetí světové války jsme narazili v občance minulý školní rok - polovina holek ve třídě byly psychicky v háji jenom z představy, že by měla přijít, a já tehdy asi ještě týden potom pobaveně povídala, jak už se těším, až budu povolána do armády, budu skákat s padákem z letadla a házet na nepřátele pode mnou granáty. Ten okamžik se očividně začíná blížit!
Jestli si správně pamatuju, co jsme se učili minulý rok v dějepise, tak světové velmoci na začátku druhé světové války nechali Německo a Hitlera, ať si nějakou dobu dělá, co chce, a až po dlouhé době se vůbec rozhodli zakročit. To už ale bylo docela pozdě. A ten dějepis se přece učíme proto, abychom se poučili z chyb, které se staly dříve, ne? Proč si na to hlavy států nevzpomenou a radikálně nezakročí, dokud je ještě čas? Copak chtějí, aby se opakovala druhá světová válka v daleko hrůznějším provedení? No tak, atomové zbraně by teď doopravdy nebyly hozeny jen dvě a za účelem konce války, uvědomte si to! Tohle může ještě hodně špatně dopadnout.

No a teď ty obrázky. Vážně si někdo myslí, že sdílení tohoto obrázku nebo změna barev profilovky na FB někomu pomůže? Ne, fakt ne. Rodiny těch mrtvých lidí to nijak nerozveselí, nepomůže jim to, prostě absolutně nic. Mrtví mrtvými zůstanou a pár obrázků na internetu fakt nic nezmění. Anebo si myslíte, že to snad zajistí věčný světový mír? Vážně? Lidi, vy musíte být fakt velcí optiomisti!


A teď si všechny celebrity (ano, jak vidíte, včetně mého drahého Yuyího) budou sdílet takovéto obrázky a fanoušci jim budou psát, jak jsou strašně super, že na ty lidi myslí a blablabla. Ale já bych se klidně vsadila, že kdyby Yuyího povolali do zbraně, aby teda doopravdy s teroristy něco udělal, a on dostal na vybranou, tak radši zaleze zpátky za Takuyou do postele. A stejně tak minimálně u dalších 95% lidí, kteří tyto obrázky sdílejí. Vždyť určitému procentu to je beztak úplně jedno a sdílejí to jen proto, že je to hezký obrázek nebo si pak přijdou in a trendy. Nejsou.

Co se teprve dá považovat za pomoc (a to ne malou) ukazuje tento článek. Je jasné, že lidi z druhé strany světa se asi těžko seběhnou do Paříže darovat krev nebo někomu poskytnou přepání, ale v konečném výsledku je snad jedno, jestli sedí doma na zadku a napíšou si na FB status "Pray for Paris :c -Cítí se smutně :(" anebo prostě nic nenapíšou.

Neméně mě rozčilují obrázky, které propagují něco podobného, co se snažím tímto článkem říct - "Nemodleme se za Paříž a radši vstaňme a bojujme.". Jenže - ta osoba si sdílne obrázek, ale taky dál sedí na zadku a nic nedělá.
Vysvětlete mi už prosím někdo, čemu ty obrázky pomůžou!

V tento okamžik nemají slova (nebo v tomto případě texty na obrázcích a statusky) žádnou váhu. Chce to zakročit. Doufám, že si to hlavy evropsých států uvědomí.

Technicky vzato dělám to samé, co lidi zmínění v předposledním odstavci - vybízím k nějakému boji, ale sama sedím na zadku a dělám prd. Ale co, nevadí. Já se jen chtěla pokusit o aspoň trochu inteligentní článek se svým názorem, který by snad přilákal na můj blog pár lidí, protože jsem sobecká svině, která chce zkrátka trochu vyšší návštěvnost. No a co!
Stejně, i kdybych chtěla něco dělat, jakožto šestnáctiletá holčička stejně nic víc nezmůžu...

Rosnička Yuyí

11. listopadu 2015 v 20:29 | Atashi |  Yuya Matsushita s X4
Ačkoliv první článek o Yuyím do této rubriky měl být informační, abyste věděli, kdo to ten mnou stále tak moc opěvovaný Yuya vlastně je, ale tohle téma vážně nepočká. I když je pravda, že jednu skutečnost o Yuyím přece jen odhalím.

VĚDĚLI JSTE, ŽE YU-CHAN JE ROSNIČKA?


#FotošoplevlAtaši #Malování #kůlrosnička #Yučanjeseksi

Dělám si srandu. Takováto rosnička vážně není, haha. #superdžouk