Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

Doumo, X4...X3 desu?

3. října 2015 v 20:46 | Atashi |  Yuya Matsushita s X4
S psaním tohoto článku jsem si dávala tak moc na čas, až o X4 vlastně ani psát nemůžu. Teda, oni si pořád říkají X4 ale těžko říct, jak dlouho to vydrží. Za poslední týden se odehrálo strašně moc věcí, ale o tom až později. Nejdřív si vysvětleme, co X4 jsou (respektive byli) zač.
↑↑ Tato písnička se jmenuje Killing me, text k ní napsal SJ, MV bylo natáčeno v New Yorku, a je to asi jejich nejúspěšnější song.

Nejlepší by ale bylo pro začátek představit členy.
Yuya...Leader a zakladatel skupiny, pod jehož nahrávací společností Dream records celá skupina funguje. Dřív působil jako sólový zpěvák (Matsushita Yuya) a hrál Sebastiana Michaelise až do letošního stage v Kuroshitsuji muzikálech. O něm bude pochopitelně samostatný článek, jen jsem se k tomu prozatím nedokopala.

Kodai...Zná se s SJ už šest let, společně měli amatérskou skupinu a vystupovali na ulicích..

SJ...Jak je o kousek výš, působil s Kodaiem jen v amatérské skupině. Je to napůl Korejec, napůl Japonec.

T-Max...Též napůl Korejec.. Bohužel netuším, kde, jak a proč účinkoval předtím.

Na jejich oficiálních stránkách anebo fan stránkách je o nich trochu víc informací. Respektive, o Kodaiovi, SJ a T-Maxovi, o Yuyím jsem vám schopná povídat třeba dvě hodiny, ale jak říkám, na to bude speciální článek.

Jak se tito čtyři vůbec sešli?
Yuya si úspěšně valil svou sólovou kariéru, ale ke konci roku 2013 si řekl, že by se chtěl nějak posunout dál, a tak že si založí skupinu. Objevil Kodaie a SJ, jenže je vůbec neznal, takže si s nima domluvil setkání, poslechl si, jak zpívají a tak. T-Max chodil na stejnou školu jako Yuya a navíc s ním už v minulosti párkrát spolupracoval - tehdy se Yuya utvrdil v tom, že mu může věřit. No a tak vzniklo X4.
Dnes přeložil fanclub X4 jedno jejich interview do angličtiny (tam zrovna bylo o jejich setkání atd.) a mně se hrozně líbila tato část (celé interview tady):

EMTG:
Do you remember you first impressions of each other?
KODAI:
YUYA was completely different than what I expected. He had a cooler image...
YUYA:
Even now, I'm cool, right? (sneakily whispers)
SJ:
Liar! He normally doesn't say things like that lol.
KODAI:
At first, I thought this fella sure comes often...but then it was totally different. It was the first meeting, so he seemed more or less cool, but I sensed gentleness from him, which left an impression. He talked a lot about me and he wanted to get to know us more. At that moment, I thought "If it's this guy, then I wouldn't mind working with him."
SJ:
When I first met YUYA, I thought, "Wow. He's so stylish!" He's got the long legs, small face, but besides all that, he was manlier than I expected. "Matsushita Yuya" had this princely image, but when he talks he's very macho.


X4 se tedy dali dohromady začátkem tohoto roku. No, respektive úplným koncem toho loňského - 28. prosince 2014 Yuya na svém koncertě prostě oznámil, že tohle je jeho poslední koncert, a že nadále už bude pokračovat jen jakožto člen skupiny X4. Byla to obrovská rána pro všechny fanoušky (i pro mě), ale my, ti věrní, jsme zůstali a dali X4 šanci. Za ten necelý rok stihli vydat celé album XVision (už v únoru 2015), Killing me (nahoře) a Koe ni shita nara, plus dvě turné.


Pro mě byl začátek X4...hrůza. Doopravdy jsem žádnou takovou skupinu nechtěla. Viděla jsem první fotky (fotka níže) a říkala si "panebože, vždyť oni nejsou ani nijak hezcí, budou to Yuyímu jenom kazit TwT" a své zklamání jsem se snažila potlačit alespoň faktem, že Kodai, SJ i T-Max skutečně umí zpívat. Protože jejich hlasy jsou fakt krásné, to se musí uznat. Nejsou Yuya, pochopitelně, že ne, ale nemají k němu až tak moc daleko, jak jsem si v první okamžik myslela. A jak jsem si je tak nějak okoukala, přišly i další fotky, začali se mi svým způsobem alespoň trochu líbit všichni (ok, T-Max téměř vůbec, ale ten to vynahrazuje dokonalýma svalama, fakt že jo *w*). Tyhle první fotky jsou ale fakt zvláštní, to si myslím doteď. (Až na Yuyího <33) Ale písničky, když se párkrát poslechly, jsem si oblíbila do takové míry, že teď je poslouchám pořád.


Jak jsem si myslela, že Yuya bude mít výrazněji míň prostoru než do teď, tak trochu jsem se sekla. Jasně, že už teda není tak úplně jediný a trochu tak šaškují i ti tři, ale oni fakt šaškují jenom trochu. (A to děsně tvrdí - hlavně Yuya - že jsou všichni čtyři stejně hlavní.) Přece jenom, Yuya je leader, a celkově mi přijde, že ta skupina je ze 75% stejně jen o něm. Zbývajících 25% se dělí mezi ty tři. Heh, a tady to je. "Yuya a ti tři". Myslím, že tohle říkalo/říká víc lidí, ne jen já. Každopádně, až se dostaneme dál, uvidíte, že tohle už vypustím z pusy spíš jen ze srandy, než že bych X4 skutečně považovala jen za "Yuyu a ty tři".
Abych ale zhruba popsala, jak takové jejich vystoupení probíhá:
*X4 postupně přichází na pódium*
Kodai: Doumo, Kodai desu!!
Fans: *potlesk*
SJ: Doumo, SJ desu!!
Fans: *potlesk*
T-Max: Doumo, T-Max desu!!
Fans: *potlesk*
Yuya: Doumo, Yuya desu!!
Fans: OMFG YUYA I LOVE YOU YOU ARE TOTALLY AWESOME YOU ARE SO CUTE OMG I LOVE YOU CAN I EAT YOU PLEASE?! *piští, ječí, tleskají, dupou*
A pak teda začne nějaké to vystoupení... To probíhá tak, že Yuya stojí vepředu na pódiu, zpívá, a SJ, Kodai a T-Max tam někde vzadu poskakují a sem tam něco kváknou do mikrofonu.
Ok, to trochu přeháním. Přijde mi, že v poslední době už se to trochu srovnalo, ale ze začátku to na mě zkrátka takhle působilo. Teda, myslím to s tím vystupováním, fanoušci fungují pořád stejně... No, ale Yuya si asi postupně už zvykl, že to zkrátka není jen o něm, takže teď mají všichni čtyři zhruba stejně prostoru. Zhruba. On je tam Yuya beztak všechny šikanuje. Nepouští je ke slovu v komentech, v rádiu, zpívá jenom on, je hlavní hvězda.. A oni ho za to nezvou na jejich párty! Takže i oni šikanují jeho! I když, oni ho možná zvou, ale on tam nechodí kvůli Takkunovi, aby mohl za ním domů... Eh, ale to už zase silně odbočuju, nechme tuto kauzu šikanování na jednu...povídku. :3

Btw, X4 jsou hrozní úchyláci na Instagramu. Jsem myslela, že Yuya je v tomhle šílený, ale ti tři jsou ještě daleko horší!


Teď se ale přesuneme do součastnosti. Je to plus mínus týden, co se kolem X4 začaly dít divné věci. Ne, nejsou kouzelníci, upíři ani nic podobného. Jde o to, že najednou smazali z youtube ono Killing me video. Později ho teda zase vrátili, jenže přišla další věc - dorazili na své další Danzen vystoupení, které jsem si shodou okolností pustila hned, co se dostalo na net. Jenže už od začátku bylo něco špatně. NEBYL TAM SJ. X4 se omluvili a řekli, že SJ se dnes necítí dobře, proto nemohl dorazit. Na tom by ještě nebylo nic divného, i když teda, já se v první okamžik smála, že beztak ho už Yuya ušikanoval k smrti, takže se SJ už nevrátí. Hm. Neměla jsem se smát.
O pár dní později přišlo oficiální oznámení, že SJ opustil skupinu. Neznám přesný důvod, ale prý šlo o něco ve smyslu, že si nezvládal plnit své povinnosti, a i když dostal spoustu šancí, nějak se jich nezvládl chytit.


Ano, patřila jsem k těm, co si tolik přáli, aby X4 zmizeli tak rychle, jako se objevili, a Yuya jel dál sólo. Ale za těch pár měsíců jsem si celé X4 natolik oblíbila, že se prostě na tady ten obrázek nemůžu dívat. SJ tam hrozně moc chybí a bez něj to zkrátka nebude ono. X4 prý budou pokračovat, dokončí všechno, co měli naplánované... Ale co když to zkrátka nevydrží (podobně jako One Direction, heh) a rozpadnou se kompletně? Já nevěřím, že to říkám, ale...já zkrátka nechci, aby Yuya znovu pokračoval ve své sólové kariéře. Přeju si, aby neměl žádné problémy s X4 a oni se stali nejúžasnější a nejslavnější skupinou na tomto světě, která bude bavit miliony lidi. Přesně tak, jak si to přál Yu-chan. Jenže teď je hrozně smutný. Zklamal fanoušky, když se rozhodl pro X4. Následně zklamal fanoušky, když se kvůli projektům X4 vzdal své role Sebastiana v dalším Kuromyu. A teď znovu zklamal fanoušky, když nasliboval, jak budou X4 úžasní, ale teď se to zase začíná hroutit. Když jsem to celá zoufalá psala Lojzovi, přišla mi odpověď "A má ho teď ještě někdo vůbec rád?". Je to vcelku dobrá otázka. Ale samozřejmě, že je tu spoustu lidí, co ho milují i po tom, jak se rozhodnul, a kteří chápou, že je to zkrátka jeho život a jeho rozhodnutí.
Mě osobně hrozně mrzí to Kuromyu. Ale v porovnání s tím, jak jsem teď v háji kvůli Yuyímu a jeho pocitům, je mi to vlastně celkem jedno. V posledních pár dnech je mi doopravdy hrozně. Protože mně vždycky, když bylo zle, Yuya pomohl. Yuya, nikdo jiný. Jeho úsměv, jeho pozitivní písničky. A i když on nemá tušení, že někdo jako já existuje, znamená pro mě děsně moc. A když je smutný hlavní zdroj mého štěstí, jak se mám asi cítit já? Musím na něj pořád myslet a dokonce mi nepomáhá ani fakt, že když je Yuya smutný, automaticky to znamená, že ho Takuya musí utěšovat! Prostě...jsem z toho všeho slušně v háji. (A taky se mi podělal Sims, druhý zdroj mého štěstí. Já už fakt končím. Nedivte se mým špatným známkám ve škole, fakt to nedávám!)

Hrozně moc doufám, že se to celé brzy urovná. A hlavně, že ať už to dopadne jakkoliv, bude mě Yu-chan zase rozptylovat svým úsměvem od učení a všech ostatních povinností. Ono je to vlastně jedno - kvůli němu se nesoustředím v obou případech, takže asi fakt propadnu. Ale prostě...ať je šťastný, sakra. TwT On si tohle nezaslouží. TwT


Záludná otázka nakonec! Jak byste ty čtyři mezi sebou poshippovali? Já to za celých 9 měsíců nevymyslela. .____.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 3. října 2015 v 22:34 | Reagovat

On fakt odešel? o.O Ne že bych je nějak poslouchala, tím, jak jsem Yuyu poznala, co by Sebastiana a pak spíš jako sólo umělce (ehm, a taky Takkunova přítele ehm), tak mě to jako fanynku až tak nezasáhlo... ale mrzí mě to kvůli němu... :/ A taky kvůli Kuromyu! Kdyby se tohle semlelo dřív, možná by se Yuya rozhodl jinak a byl by dál v Kuromyu... je to sice jenom spekulování, ale... Takhle by to by měl aspoň jedno z toho... :/ No, každopádně pořád tak uvnitř doufám, že to nastudují i s Yuyou... protože on je prostě jediný a nejlepší Sebas-chan, ať už tu roli zahraje kdo chce, a ať už je to jakkoli výborný...
Ale doufám, že se X4 (nebo teda... už jen 3) budou držet dál! Ať už ve třech, nebo k sobě přiberou někoho novýho :)
Doufám, že tě depky brzo přejdou... a budeš teď ty sluníčkem pro něj! :) Yu-chan se bude snažit dál, a určitě tohle období zvládne :) A bude se zase usmívat! :3

2 Ryuu L Ryuu L | Web | 7. října 2015 v 10:12 | Reagovat

trochu ma sklamalo, že Yuya odišiel a založil si skupinu a nie je o ňom počuť v takom množstve ako kedysi... Raz som sa dokonca zúčastnila aj video projektu, ktorý sa robil spolu s ludmi skoro z celého sveta! :) trochu ma mrzelo že som bola jediná zo SVK a CZ XD ale bola to príjemná skúsenosť :)
ja osobne neviem čo si mám o ňom myslieť - zrejme mu sláva trošku viac stúpla do hlavy a moje nadšenie zo samotného Yuyu pomaly upadla do zabudnutia. Je to trochu zvláštne, ale takéto veci sa v hudbe stávajú takmer na každodennom poriadku

3 Atashi Atashi | Web | 7. října 2015 v 21:28 | Reagovat

[2]: Upřímně, právě mi přijde, že je o něm teď slyšet daleko víc, protože co založili X4, snaží se prorazit daleko víc než kdy předtím.. Ale tak to je možná tím, že já několikrát denně projíždím všechny možné fankluby, tak mám info o něm jako na dlani, kdežto jinde o něm být slyšet nemusí, to je pravda. :D
Z čeho ale usuzuješ, že mu sláva stoupla do hlavy? O.o Nechci ti tvůj názor vyvracet, nějak Yuyu bránit nebo kdovíco, ale tak...já si nevšimla nějakého jeho jednání, co by naznačovalo, že by začal být nějak víc namyšlený.. Tak by mě zajímalo, podle čeho ti to přijde?

4 Ryuu L Ryuu L | E-mail | Web | 7. října 2015 v 22:36 | Reagovat

[3]: čo som bola v aktívnom fandome, fanúšikovia ho prestali vnímať ako samotného Yuyu, ale niekoho z vedlajšej kolaje... neviem či som to napísala dobre, ale vela ludí prestalo počúvať jeho hudbu, prestalo sa mu venovať až zanevreli úplne... väčšina tých fandomov v ktorých som bola nepridala už nejaký ten rok žiaden príspevok a upustila aj od organizovania projektov... jednoducho "veteráni" vymizli a zišli sa noví fans...
Well, čítala som celkom slušnú kopu článkov a videla nejaké tie video interview :) nehovorím, že to tak je, ale mne to tak niekedy príde :) akoby to už ani nebol on... ale na všetko sa treba pozerať s nadhladom, možno to aj ty sama s odstupom času budeš vidieť inak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama