Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

Recenze: Kuroshitsuji I+II+Book of Circus

2. července 2015 v 15:52 | Atashi |  Recenze - anime

Kuroshitsuji
Rok vydání: 2008-2009 + 2010 + 2014
Žánr: Bishounen, komedie, fantasy, shounen, historické, detektivní (+fujoshi vidí v každé epizodě yaoi, ale kdo ho tam nechce, tak ho nevidí).
Počet epizod: 24 + 12 + 10 + 9 OVA (z toho jedno dvoudílné)
Děj:
1. série: Vítejte na konci 19. století ve viktoriánské Anglii. Sídlo Phantomhivů bylo vypáleno, majitelé zabiti a jejich malý synek Ciel unesen a mučen. Naprosto zoufalému se mu zjeví démon, se kterým uzavře kontrakt. Pojmenuje jej naprosto obyčejným jménem - Sebastian Michaelis - a v tento okamžik se z démona stává Cielův komorník, který musí uposlechnout každý pánův rozkaz. Ciel se s ním vrací na panství své rodiny a nepřeje si nic jiného než pomstu lidem, kteří jej i jeho rodinu tolik ponížili. Takže až se toto jeho přání vyplní, Sebastian si vezme jeho duši. Zatím se však hrabě Phantomhive stává Hlídacím psem královny a plní její rozkazy, vyšetřuje věci, které se dějí v londýnském podsvětí. Kromě démonů nastupují na scénu i jejich přirození nepřátelé shinigami (=bohové smrti) a andělé. A aby toho nebylo málo, potíže jsou hlavně s ostatními nemotornými služebnými přímo na panství.
2. série: Sebastian pochopitelně není jediný démon, takže ve druhé sérii se setkáme s dalším. Ten dělá komorníka blonďatému Aloisi Trancymu a jmenuje se Claude Faustus. Princip jejich kontraktu je stejný - Alois si splní své přání a Claude si pak vezme jeho duši. Jenže hlavními postavami anime jsou přece jen Sebastian a Ciel, takže se všechno zase točí kolem nich a zkomplikuje se víc, než by se na začátku dalo vůbec očekávat.
Book of Circus: Děj je zasazen někde do doby první série. Do Londýna přijíždí cirkus jménem Noemova archa. Nebylo by na tom nic tak zvláštního, kdyby však všude, kde tento cirkus zastaví, nemizely malé děti. Na rozkaz královny musí Ciel odhalit viníky. Se Sebastianovými schopnostmi (a láskou ke všem kočkovitým šelmám) tedy není vůbec problém se infiltrovat mezi cirkusáky.

Moje hodnocení: 9/10
Můj názor: Nebýt jedné jediné - avšak nedílné - součásti tohoto anime, zasložilo by si ode mě pouhých 6-7 bodů z deseti. Zkrátka lehký nadprůměr. Ale pojďme hezky od začátku.
Slova "Sebastian" a "komorník" jsou v otaku světě pojmem. I v době, kdy jsem vůbec nevěděla, že existuje nějaké anime jménem Kuroshitsuji, věděla jsem o nějakém dokonalém komorníkovi Sebastianovi. No a jednou přišel můj pozdější Sebbík s tím, že prý v Kuroshitsuji (tehdy jsme to ještě neuměli ani vyslovit, takže spíš to bylo "jak je to anime s tím komorníkem Sebastianem") je nějaký Grell, který je gay, a že se na to mám podívat. Hm, tak jsem to udělala.
1. díl - ok, dobře, není to úplná nuda, ale jakože, podle toho, jak to všichni opěvují, jsem čekala něco víc.
2. díl - jo, dobře, je to vtipné, ale pořád nic tak vyloženě dokonalého.
3. díl - Oh, očekávaný Grell Sutcliff! Ale není on podle Google obrázků červenější?
5. díl - jo, to je ten Grell! Je mazaný, fakt že jo! *okamžik, kdy ji Kuro začíná bavit* Je to ale teda chlap, že jo? ...
6. díl - Je to chlap a chce Sebbyho děti! :O *.*
7. díl - Kde je Grell? :'(
11. díl - "A můžu ho políbit? I s jazykem?" Dámy a pánové, prosím, v tento okamžik si mě mistr Sutcliff totálně získal a od té doby (září 2013) je mou nejoblíbenější anime postavou. Myslím, že je zbytečné říkat, že celé ty tři body ode mě pro Kuroshitsuji vysloužil on. Díly, kde Grell nebyl, upřímně probíhaly tak, že jsem ho celou dobu neúnavně vyhlížela a doufala, že se konečně objeví. Mohl tam být častěji, no, ale na druhou stranu tam byl víc než v manze, takže bych si asi neměla stěžovat.
Ale Kuroshitsuji je fajn i bez Grella a doporučuji ho všem. I ty díly bez něj mě jakože bavily, ale ta červená transka mě zkrátka uchvátila natolik, že jsem tam chtěla co nejvíc ji. Jo a Grell mě dokopal k celkovému začátku cosplayování! :3 A zapříčinil mou lásku k červené barvě..
Co bych na Kuroshitsuji ocenila, jsou postavy. Nejsou sice tak moc promakané a promyšlené jako například v Death Note, ale myslím, že každý si tam musí najít někoho, koho si oblíbí. Pořadí mých oblíbených postav se v průběhu celého sledování hrozně měnilo, ale ve finální verzi je to teď asi nějak takhle:
1. Grell Sutcliff
2. Sebastian Michaelis
3. William T. Spears
4. Alois Trancy
5. Finnian
A nesnáším Hannah!! .-. xD
A protože jsem yaoistka, je přirozené, že tam i někoho shippuju, že ano. První místo a celkově nejoblíbenější anime shipp jsou nečekaně Sebby a Grell. ♥ Protože tou základní věcí, kterou si mě Grell získal, bylo zkrátka to, jak se Sebbyho snaží sbalit. O úroveň níž jsou potom Claude a Alois. A pak ještě Claude a Sebastian. A William a Grell! Ze začátku (tak do toho pátého dílu, hm) jsem měla jako skoro všichni hrozně moc ráda Sebastiana a Ciela (a celkově Ciel byl mou nejoblíbenější postavou), ale zkrátka díky (nebo kvůli?) lásce k SebaGrell to kompletně opadlo. Pak se mi ještě líbili Alois a Ciel, ale to taky přešlo.. (I když své sladké shotáčky Lojzíka a Cielka miluju, jen tak btw. Ale to už jsou zase cosplay záležitosti~)
A abych nějak navnadila i neyaoisty, koukal se na to i můj senpai, který yaoi fakt nemá rád (+je mu 20 let, takže to není žádný malý hloupý kíďa) a taky si to hodně oblíbil. Jak jsem psala v žánru - kdo tam yaoi chce, vidí ho tam, kdo ho nechce, tak ho nevidí. Navíc je to zařazené do shounenu, takže nějaká ta akce tam přece jenom musí být, že ano!

Na 1. sérii anime se tedy můžete podívat tady. Na 2. tady. Na Book of Circus tady - s nutností registrace. Ono dvoudílné OVA k Book of Circus s registrací zase tady - jen tak btw, jedna z mých nejoblíbenější částí celého Kura. :3 A ostatní OVA pohledejte různě na netu, už netuším, kde jsem je já sehnala..

A ještě pár mých oblíbených AMV..

A na závěr ještě můj oblíbený crack :3

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Will-chan Will-chan | 5. srpna 2015 v 20:37 | Reagovat

To se ti teda moc povedlo...podle me :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama