Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

AnimeFest 2015

31. května 2015 v 17:58 | Atashi |  Cony a srazy

Tohle video se pouštělo na oficiálním začátku celého conu, čehož jsem se účastnit chtěla, ale zrovna jsem si hezky hačala v křesle a nechtělo se mi vstát, takže jsem do rotundy nakonec nešla. Toto video jsem tedy viděla až na zakončení v neděli, kam už jsem nebyla líná přijít, a moc se mi líbilo. Písnička mě hned chytla, a i když už je to skoro měsíc od AF, pořád si to video sem tam pustím. Nerozumím, proč to spoustu lidí tak hejtuje. Jasný, není to vyloženě dokonalé, ale přece jenom to netočili profesionálové, na což by se měl brát ohled. Ale tak to je jedno, zkrátka mé osobě se hrozně líbí a to je nejdůležitější. No, ale pojďme začít od začátku. A abyste se případně nedivili, během článku budu různě míchat mužský a ženský rod snad u všech, taková cosplay deformace, víte co. Jen upozornění, pro jistotu. A snad bude v tomto článku jen to nejdůležitější a ne zbytečné řeči okolo, když už to píšu s třítýdenním odstupem.Pátek 1. května 2015 - civil
Díky mému Lojzíkovi jsem se maminky přece jen zeptala, jestli bych nemohla letos konečně jet na AFko. Oni by totiž jeli snad všichni moji kamarádi a jen já ne. Pak by mi vyprávěli, jak to tam bylo dokonalé, a já chudáček Grellíček bych depkařil, že jsem jako jediný seděl doma. Takže po řekněme měsíci přemlouvání se mi to konečně povedlo a 1. května mě dokonce rodiče osobně dovezli až do Brna (bydlím tak hodinu a půl autem). První jsem se zamířila ubytovat k tetě, u které jsem tento víkend přespávala, a nemohla jsem se dočkat, až se konečně dostanu na Výstaviště. Kolem čtvrté hodiny jsem tam konečně dorazila, i přes zdržení šaliny kvůli nějaké té demonstraci. Bylo tam spoustu lidí, už se stála dlouhá řada a já měla možnost vidět prvního cosplayera Grella za tento víkend, který mi hned pro začátek hezky srazil sebevědomí. (y) >< Ještěže jsem ten den ještě neměla cosplay. No, každopádně jsem tam byla trochu zmatená, protože jsem vůbec nevěděla, co a jak. První AFko, víte co. Ta řada se stojí pro ty, co už mají náramek nebo pro ty, co si ho teprve chtějí vyzvednout? Mám jít sem, nebo jinam? Sebastian se na mě vykašlal a neřekl mi ani ň a zdrhl, takže jsem se musela nějak zorientovat sama. Nakonec to dopadlo dobře, já si bez újmy na zdraví vystála řadu pod deštníkem (pršelo ><) a možná v půl páté jsem se konečně dostala oficiálně na AnimeFest s bílým náramkem na ruce - jak jsem o pár hodin později zjistila, patřila jsem do Řádu. :3 A pak už došlo na ono zmiňované křeslo. Obsadili jsme se Sebastianem a Tokii jeden ze stolků akorát se třema křesílkama, odkud jsme se já a Tokii nechtěly hnout. Všichni, co na AFko vešli, totiž museli projít tudy, takže jsme tam potkali spoustu lidí, co jsme chtěli. Sebastiana to tam s námi nebavilo, takže se zanedlouho zase vypařil, ačkoliv mi slíbil, že v pátek bude se mnou. Nevadí. Přišly totiž Yuzu (v jejím avsum cosplayi Izayi) a Tanuki, které jsem spolu tak strašně moc chtěla vidět. :33333333 Jsou vážně strašně moc cute. :3333333 Mám 15 jejich fotek. x3 xD *le stalker Grelli (Bylo těch fotek víc, ale ty méně kvalitní jsem smazala.)
Potom mě opustila i Tokii, vzápětí se však objevil kluk, který si nechal říkat Lečo a o kterém jsem zjistila, že bydlí ve vedlejším městě, takže se s ním snad ještě někdy uvidím. :3 (Jestli on bude samozřejmě někdy chtít, zatím se ani nic nedomlouvalo. xD) Byl super, ačkoliv nemá rád yaoi a Kuroshitsuji říká Kuroshit. .-. Každopádně jsme spolu zůstali, když Yuzu s Tanuki odešly, a my jsme tedy zamířili podívat se na soutěž o nejlepší AMV. Všechny byly skutečně povedené, jen byla škoda, že nemám moc anime nakoukaných, takže většinu použitých jsem neznala. Nakonec jsem hlasovala pro AMV z Tokyo Ghoul, potom pro ze Shingeki no Kyojin a to třetí už nevím přesně, co bylo. .-. Rozhodování ale bylo vcelku složité. Po AMV soutěži jsme se s Lečem vydali na aspoň menší nákupy do rotundy (konečně jsem vyšla z budovy Kongresáku xD), kde jsem nakoupila nějaké placky, které jsou mi vlastně na nic, protože budou stejně jenom ležet doma, lel. .-. Takže jsem po třetí placce (myslím) řekla Lečovi, ať mě kopne, jestli si budu chtít koupit další. xD Nestalo se. Svůj celkový AF nákup vám sem hodím na konci článku. Po nákupech jsme se šli koukat do stanu na promítání z rotundy, kde zrovna probíhal FestDance. Shlédli jsme tedy posledních 5 vystoupení a já už se potom musela vytratit. Bylo deset a teta mě přišla vyzvednout.
Co se týče pátku, abych byla upřímná, těch 500 korun by mi za to nestálo, kdyby to takto bylo celý víkend. I když to bylo fakt super a s Lečem byl perfektní pokec, od AnimeFestu jsem čekala víc. I tak jsem ale byla vcelku nadšená a pomalu do půlnoci vyporávěla Lojzíkovi do telefonu, co všechno jsem viděla a zažila a jak se strašně moc těším, až zítra konečně přijede.

Sobota 2. května 2015 - Grell Sutcliff - Making of Kuroshitsuji II verze


Vstávala jsem jako do školy v 6.30 s tím rozdílem, že jsem vstala vcelku ochotně, protože přece jenom, přiznejme si, AFko je lepší než škola. Měla jsem ale nervy jak prase, protože jsem dnes měla jít v cosplayi. A je něco jiného jít v mém seksi cosplayi na malý zlínský sraz a jít v něm na AnimeFest, kde je tolik lidí a tolik dalších Grellů. Q_Q Hlavně po tom, jakého jsem viděla už včera..Díky Making of Kuroshitsuji verzi jsem si však jen dala obrovské brýle a roušku, takže z mého ksichtu nebylo vidět ani ň a já se nemusela malovat. :3 Tím pádem jsem na Výstaviště dorazila kolem 8:15. Trochu fail, nikdo z mých známých tam ještě nebyl (i když takový Sebastian valil, jak tam bude od šesti), ale brzo mě přapadl Shiki a jeho kamarád, na jehož jméno jsem se bohužel nezeptala TwT, kteří byli za zombieky, a pokusili se mě vylekat. No, nevyšlo jim to, neva (pak během AFka se jim to ale jednou povedlo). Zanedlouho šli teda strašit dál a já se rozhodla, že strávím dlouhou chvíli procházením obchodů. Tam mě poznal Archi, což mě potěšilo. :3 S ním jsem teda byla zhruba 45 minut a pak už mi volal Sebastian, že za chvíli dorazí, takže jsem mu nadšený běžel naproti. Byl sexy jako vždy, pochopitelně. O deset minut později mi však volal Alois, že dorazí on. A já si svého cute shotáčka nemohl nechat ujít, že jo! Takže jsem Sebbyho nechal být, společnost mu stihl začít dělat i jiný Grell, a nejdřív jsem se sešel s Vanes a Dothi. A pak už dorazil Lojza. Oba jsme se málem zabili, jak já se hnal ze schodů a on do schodů. Když my se na sebe tak těšili. :3333333 Normálně bych se začal rozepisovat o tom, jak byl Lojza cute a perfektní, ale vzhledem k tomu, že on takový odstavec ve svém článku nevěnoval mně, tak se na něj taky vykašlu. :3 Přejdeme tedy k tomu, že teď začalo být AFko skutečně tím, na co jsem se tolik těšila. Nejdřív jsme si to tam tedy s Aloisem tak nějak prošli, chodili jsme vlastně celkem od ničeho k ničemu. Co mě ale příjemně zaskočilo, vyfotilo si nás víc než 20 lidí! Je mi jasné, že vedle toho, kolik lidí si muselo fotit jakékoliv jiné cosplayery, to nebylo nic moc, ale na to, že o mně jakožto o cosplayerovi ještě pomalu nikdy nikdo neslyšel a můj cosplay není něco vyloženě dechberoucího, to byl obrovský úspěch! :3 A já byla naprosto spokojená. :3 Naše místo na schodech před rotundou se osvědčilo, takže jsme tam strávili velkou část dne.


Pak jsme šli zase na chvilku bloumat po Výstavišti a zjistili jsme, že máme hlad. "My máme hlad, dejte nám žrát!" stačili jsme párkrát zařvat a kolem prošla Mikasa, která nám hodila tvarohové buchty. O.O Já je velkoryse přenechal Aloisovi a spapal si vlastní svačinku od tety.
Když už jsme neměli hlad, přišel čas na stěžování si na to, jak nás bolí hlava kvůli paruce, přece jenom jsme ji na sobě měli už několik hodin. A v mém případě také stěžování si na bolest nosu, protože moje brýle jsou nekvalitní a těžké a na nose mi dělají velkou viditelnou rýhu, která po těch několika hodinách fakt bolela. Zalezli jsme teda bokem, abych ty brýle mohla aspoň na chvilku sundat.


No a pak jsme si ještě stěžovali na ostatní Grelly a Aloise! Jenže já jsem narcis, takže doopravdy zruinovat mé sebevědomí dokázal jen jeden z nich. A...jako fakt hodně. Who cares, I'm awesome! :3 (aneb po třech týdnech je sebevědomí zpět xDD) Dostal ode mě moc trefnou přezdívku :3 Že jo, Lojzíku? :3 A toho druhého Trancyho si tak neber, on byl ošklivý, ty's byl daleko víc cute. :3
Chtěli jsme jít na přednášku, která se ale zrušila kvůli nemoci přednášejícího, a my jsme zahlédli Dothi a Vanes alias Ciela, jak odtud taky odchází, tak jsme se za nimi hnali, protože nám předtím zmizeli z dohledu. No pak se nám ztratili zase, a tak jsme s Aloisem opět zůstali sami. Navštívili jsme přednášku o Scénáristických podivnostech na školní půdě, kde na mě na plátně na chvíli vyskočil Yusukeho obrázek v návaznosti na Ouran, z čehož jsem byla pomalu v sedmém nebi. :333 Prostě kdo by čekal, že si na mého oblíbeného herce vzpomene někdo na AnimeFestu? Přednáška tedy byla super, a to ne jen díky Yusukemu, ale celkově, byla hodně vtipná. :D
Hned, co jsme opustili tuto přednášku, už se stála řada na Cosplay soutěž. A v řadě jsme viděli stát Nakashimu. ONA JE TAK AVSUM SEBASTIAN.


Na fotkách mi nikdy tak úžasná nepřišla - abyste mě špatně nepochopili, samozřejmě jsou i její fotky skvělé, jen jsem z nich nebyla až tak unešená - v realitě je ale vážně dokonalá. *.* A její Ciel taky :3333 Jsou fakt úžasné :333 Tohle byl asi jeden z nejsilnějších zážitků hele. xDD Tuhle fotku mám na tapetě mobilu doteď. Po roce a půl pomalu první, co nahradila Yuyího. .___. A ONA MI ŘEKLA, ŽE MÁM DOBRÝ COSPLAY :3333333333333333333
A jinak jsem jako správný Grell oběhla všechny ostatní Sebastiany, které jsem tam zahlédla. No, ale zase až tolik jich tam nebylo. Včetně toho mého a Naki už jenom dva, jestli jsem nějakého nepřehlédla.
Ale tady tento Sebastian v démoní verzi byl vážně úžasný. Ty křídla mu musely dát strašně moc práce, ale výsledek skutečně stál za to. A měl úžasný hlas. :33333 Konečně Sebastian, kterého cosplayoval doopravdy chlap xD Takže měl naprosto úžasně hluboký hlas.*.* Ale nemohli jsme z toho, jak si to tam na těch kostkách ťapkal na těch vysokých a tenkých podpatcích xDD Patří mu ale z mé strany obrovský obdiv, já bych to doopravdy nedala.
Ale teď zpátky ke Cosplay soutěži, o které už jsem tu něco nakousla. Já a Alois jsme se rozhodli, že nebudeme před rotundou poctivě stát řadu ani jednou, takže jsme se nacpali zase nějak šikovně a hlavně nenápadně dopředu. Nakonec jsme k nám ještě přizvali Rusko a Prusko a opravdu jsme se zvládli dostat dovnitř. Cosplaye doopravdy stály za to, co mě ale mrzelo, bylo, že byly snad odevšad, jen ne z anime. Všechny možné hry a tak (ten robot z Doty II, který to vyhrál, byl ale fakt mazaný!), ale anime skoro žádné. Navíc mi v takové soutěži přijde trochu na nic, že jsou tady proti sobě cosplaye s brněním a "obyčejné" cosplaye, které mají "normální" oblečení, a i když lidi v těchto "jednodušších" cosplayích vypadají úplně jako ona postava, nevyhrají, protože ten druhý má prostě brnění. -.-" Je jasné, že ti lidi s brněním museli u výroby cosplaye strávit daleko víc času, ale i tak.. Bylo by fajn, kdyby udělali třeba dvě kategorie nebo tak. Já svůj hlas nakonec dala cosplayerce Sinon ze SAO II, která opravdu vypadala skvěle a byla bez toho brnění.

Seděli jsme s Lojzíkem zase na našich oblíbených schodech, kde se u nás (kromě všudypřítomného gynekologa, lol; ale když už jde na AFku potkat Ježíše, je možné snad všechno) posadila taky nějaká skupinka dalších. Z nich jsme se dali do řeči s óó úžasnou Lucy, kterou jsme si hned oblíbili! :3 A když tím pádem byla mise "najdi Aloisovi kamaráda, aby tady případně nebyl sám" splněna, Grelli se mohl na chvíli vypařit za svým Sebastianem. (Prošvihl jsem dobrodružství do večerky. TTwTT) Ten byl i se Shiraishi a jejím kamarádem, se kterýma jsem nakonec zůstal po zbytek večera. Vyfotili jsme se Sebbym pár fotek (ke kterým jsme se stále nedostali -.-" a pak tam zase chvíli korzovali po AFku, až jsme nakonec šli na přednášku o cenzuře. A tam už se zase objevil i Lojzík a byli jsme tam všichni. Přednáška byla taktéž vtipná, no v pár místech i vcelku nechutná. A ty způsoby, jak cenzurovat, jsou kolikrát naprosto nepochopitelné.. Po cenzuře už bylo pak ale pozdě, Lojza musel, já zůstal se Sebbíkem a něco před desátou jsme oba zase mizeli z AFka se vyspat..

Neděle 3. května 2015 - Grell Sutcliff - fail s copánky
Vstávala jsem podobně jako den předtím, ale na AF jsem dorazila až kolem deváté. Původně jsem tento den už cosplay mít neměla, ale Sebby mě ukecal, a protože má paruka nebyla rozčesatelná po včerejších 14 hodinách (jaká úleva, když jsem si ji konečně mohla ten večer sundat!!), tak jsem ji prostě zapletla do copánků. Nic moc copánků, ale pořád lepší než to nechat rozpuštěné. Brýle k tomu ve tvaru srdíček. Jen tak btw, copánky jsem se do teď neodvážila rozplést. Bojím se, jak to dopadne, až to udělám.. Každopádně, přípravy to ráno byly dost složitější, protože mi pořád lezly vlasy a síťka, takže než jsem to aspoň nějak pod tu paruku schovala, trvalo to. Jak už ale bylo řečeno, kolem deváté jsem byla na AF. Potkala jsem se Sebbym, že dneska teda konečně budeme spolu. Jenže chudák Alois neměl s kým být. Naštěstí se včas objevila Lucy, s kterou tedy Lojza mohl zůstat a já byl s čistým svědomím se Sebbíkem. Koupil nám oběma SebaGrell placku :333333 Shipp us <3 A já mu pak koupil pudink. .__. Za 15 korun nebo kolik, why not. xD Sebbíkovi jsem pak ale asi po hoďce a něco zase utekl za Aloisem a Lucy. Protože Sebbyho mám skoro doma, ale Lucy bydlí přes celou republiku, takže jsem chtěl být i chvilku s ní.Jen tak btw, z Grellího se na AFku stal peďák, jak to tak pozoruju. xD Proč ne. xDD Tuhle fotku má Lucy vystavenou u sebe na nástěnce :3 Sluší nám to, ne? x33 Když jsem tam byl s Lucy a Lojzím, proběhla taková fajn situace. My jdeme, jdeme, teď tam před náma vidím něco červeného a v duchu si říkám "panebože, zase další cosplayer Grella? To není fér, tento vypadá nějak moc dobře! Proč jich je tu tolik? ... Oh, sakra, to je můj odraz" xDDDD Takové zajímavé uvědomění aneb Grelli a jeho nevědomé narcisování xDD
A pak už přišla ona celé AFko očekávaná přednáška. Na tu jsem šel se všema - se Sebbym, Shiraishi i Lojzíkem. Archetypy postav v homoerotické literatuře od Nagat (přednáška, kterou Lečo v pátek vehementně ve svém programu zaškrtával, že na ni nepůjde ani za nic xDD). Přednáška nezklamala, jen se trochu nestíhalo, takže jsme si ji nemohli vychutnat úplně celou. Ale to nejlepší a nejdůležitější tam bylo, řekla bych. :3 Nejvíc mě teda zaujalo, jak napsat dobrou a hlavně čtenou yaoi story, to stálo za to xD A pak teda, když se mnou cosplayovaná postava (tedy Grell) objevila jakožto ukázkový typ "flundra" na plátně. "Je vůbec výraz pro <promiskuitní muž>, kterému je jedno kde a s kým, ale hlavně, že vůbec?" Aneb co se člověk o sobě na takové přednášce nedozví, že? x3 Lojza se zase našel v padlém andělovi. Chudák..
Po přednášce jsem tak nějak pobíhal mezi Sebastianem a Lojzíkem s Lucy, až jsme nakonec po nákupech skončili se Sebbym na vyhlášení soutěží a následném zakončení programu.


Jenže v průběhu toho už musel Sebby jít, jel mu autobus. Zanedlouho se tam na volné místo vedle mě dostal Lojza, který mi oznámil, že Lucy už taky jela a my se ani nestihli rozloučit. :( Mrzí mě to, ale tak, určitě se brzo uvidíme znovu x333 Snad .___. Na vyhlášení se už ale nedělo nic moc zajímavého. Jenom teda Řád vyhrál, na což jsme s Lojzou náležitě pyšní. :333 Pak jsme si zařvali do kamery "Sore!" a před třetí odcházeli sundat si paruky. Lojza teda dnes už nebyl Lojza, ale random maidka. Brzo zmiňuji, co? xD Po dalších šesti hodinách nebo kolik to byla opět úleva. xD Sice trochu deprese, že už AFko skončilo, ale zatím jsme si to nepřipouštěli. Teta mi přivezla k Výstavišti věci a my pak nastoupili do auta Lojzíkových rodičů. Stavili jsme se ještě v Brně v nákupním centru, Lojza si dal Bubble Tea a Glellí hranolky z Mekáče x3 a pak už se skutečně jelo domů. Cestu jsme prokecali plní všech těch zážitků, Lojza mi daroval nálepku Sebbyho a Grella, co si koupil :33 a nejlepší byl rozhovor:
"Lojzí? A fakt jsi seme?"
"No...jo, jsem. Nebo chceš být?"
"Ne. Já jen, jestli jsi teda vážně opravdu seme."
"Jo."
"Super. Tak až usnu, tak mě odneseš do postele, jo?" Aneb vychcaný Grellí. xD A tak jsem přijela domů, s rodiči se přivítala stylem "Mám být upřímná anebo ne?" a oni "ty's nám taky nechyběla".. xD Nedocházelo mi, že už skončilo AFko. To přišlo až v pondělí ve škole. Ta únava, deprese a zase všechny ty starosti spojené s realitou. -.-" Bože. Teď už se to ale srovnalo a přijde mi, že AF bylo tak před třemi měsíci, ne týdny. Nevadí.

A tady ještě teda, co jsem si koupila: 2 placky Usagi a Misaki, 1 placka Grell Sutcliff, 1 placka SebaGrell, 1 placka Sasuke Uchiha, 1 plakát Grell Sutcliff, 1 plakát Junjou Romantica, pouzdro na mobil Kuran Kaname a klíčenka s Williamem T. Spearsem. :3


AFko bylo určitě nezapomenutelný zážitek a jsem strašně ráda, že jsem tam jela. :33 Doufala jsem, že tento článek bude kratší, pochybuju, že ho někdo dočetl do konce, ale i takhle jsem spoustu věcí vynechala, víc ve zkratce to nešlo. Byl to prostě nabitý víkend. Už aby byl příští rok.
Btw, držte mi palce, ať ukecám Advík. :3

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suteki Suteki | 31. května 2015 v 20:21 | Reagovat

Animefest byl prostě super. Těžko se zkracují články o něm,  aby vyšli na méně než 2000 slov x333 s tím advíkem ti fandím, moc tě tam chci. Přece jenom je lepší mít někoho v záloze,  kdyby se Lucy něco stalo x)... A chceme si nafotit Grell x Alois x Ciel.
Just btw... musel jsi tam davat fotku na ktere se tvářím jak retard? xDDD

2 Grellík ^.^ Grellík ^.^ | Web | 31. května 2015 v 21:21 | Reagovat

[1]: Náhodou ti to na té fotce sluší! Jako všude, byl jsi strašně cute :3 Já potřeboval nějakou fotku, kde mám v pohodě ten nos xDDDD A na Advík fakt moc chci :3 Za svýma shotákama, waaaaaa :33333

3 Ciel! Ciel! | E-mail | 1. června 2015 v 21:54 | Reagovat

:333 Ah ty vzpomínky :3 Na advík tě dostanem i kdyby jsme tě měli unést !!! ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama