Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

Recenze: Shaman King

22. září 2014 v 15:22 | Atashi |  Recenze - anime

Shaman King (Král šamanů)
Rok vydání: 2001-2002
Žánr: Akční, komedie, dobrodružné, fantasy, shounen.
Počet epizod: 64 (dokončeno)
Děj: Morty má hodně rád duchy - lépe řečeno příběhy o nich - a jednoho večera zabloudí na tamní hřbitov jménem Památná hora, kde narazí na podivného kluka, který tam s duchy právě pořádá "párty". Jaký je pro chudáka Mortyho šok, když další den onen podivný kluk - Yoh Asakura - přijde k nim do třídy jako nový spolužák. Morty zjišťuje, že existují šamani, kteří mají schopnost vidět duchy a klidně se s nimi bavit. A on taky! (I když šamanem není.) S Yohem několikrát zavítá zase na Památnou horu, kde jeho kamarád získá svého ducha strážného - samuraje Amidamara, který se k němu připojí při potyčce s gangem Mrtvých duší, jejichž vedoucí je jistý Rio. Všechno později zkomplikuje tajemný Len Tao, který chce Yoha zabít. Ke všemu se objeví Yohova budoucí manželka - Anna - a nutí svého nastávajícího tvrdě trénovat, protože se blíží jistý turnaj šamanů, který se koná jen jednou za 500 let a to přece Yoh nemůže zmeškat! Nachomýtne se k nim taky týpek ze severu - Horohoro (Trey) s touhou turnaj také vyhrát. A první kolo na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud Yoh, Len, Rio a Trey projdou, bude na ně čekat vesnička Doubí, kam se musí dostavit. To ovšem není vůbec jednoduché, na cestě čeká spoustu nepřátel (ale také pár přátel) a pomoc Anny, Mortyho a i Fausta VIII. se jistě bude hodit. A aby toho nebylo málo, turnaj šamanů přichází sebevědomě vyhrát také Zeke, který plánuje ovládnout svět a zbavit ho obyčejných lidí, kteří prý planutu jen kazí. A v tom by mu měli naši hrdinové zabránit.

Moje hodnocení: 10/10
Můj názor: Moje úplně první anime, které spustilo moji závislost. Zlatý Jetix. Pamatuju si, jak jsem na tomto úplně ujížděla, viděla jsem to minimálně osmkrát úplně celé. Nejsem si až zase tak jistá, že by si toto anime zasloužilo plný počet, ale zase nemám vůbec nic, co bych mu mohla vytknout (i když spoustu lidí by určitě mělo) a navíc je toto anime značně zvýhodněné, protože to je prostě srdcovka, stejně jako Naruto (i když to asi víc, přece jen, sledovat něco 8 let, tak to ve vás něco zanechat prostě musí). Je tam akce, taky vtip, originální nápad a nikdy jsem se u toho nenudila, co já vím. Možná na to mám trochu zkreslený pohled, přece jen jsem to naposledy viděla, když mi bylo 6 (před nedávnem jsem se na to chtěla podívat znovu, ale viděla jsem pár dílů a pak jsem se na to nějak vykašlala...to jsem udělala dvakrát :D Ne, že by mě to nebavilo, ale prostě...radši se podívám na něco, co jsem ještě neviděla. Recenzi jsem psala z hlavy a pak si kontrolovala, jestli tam nemám kraviny - neměla bych mít - takže jak vidíte, stále si to pamatuju.) Každopádně, tímto anime jsem byla úplně posedlá, pořád jsem o tom mlela, chtěla si na to hrát a tak. :D (Chudáci ostatní ve školce.. :DD) Moje nejoblíbenější postava byla Yoh (jehož heslo při tréninku "Vstávat, nespat, nohy nepálí, ruce netěžknou, rychle kupředu!" mi pomáhá v těláku, když běháme 1500 :D), protože to byl hlavní hrdina, no. :D Ale ne, Yoh je v pohodě, mám ho ráda i teď, ale takový Len a Zeke jsou taky super! :3 A jen tak mimochodem, Yoh a Zeke jsou super pár! x3
No nic, prostě toto anime doporučuju, i když pochybuju, že by se našel někdo, kdo by ho neviděl anebo ještě měl zájem vidět.

Epizody najdete s českým dabingem (který mi nepřijde úplně děsivý, jako třeba u Naruta) tady.

A ještě nakonec úžasné české intro :33 (Tu písničku jsem uměla zpaměti. A pořád umím. :D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama