Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

Recenze: Junjou Romantica I+II

22. září 2014 v 15:36 | Atashi |  Recenze - anime

Junjou RomanticaRok vydání: 2008
Žánr: Bishounen, komedie, romantika, shounen ai, ze života.
Počet epizod: 12 + 12 + OVA
Děj: Příběh se točí okolo tří párů, které jsou rozděleny do tří dějových linií: romantica, egoist a terrorist.
Romantica: Misaki Takahashi chce udělat zkoušky na vysokou, ale jeho známky nejsou na moc dobré úrovni. Proto mu jeho starší bratr Takahiro sežene doučování u svého kamaráda - slavného spisovatele Usami Akihika, kterému se říká Usagi(=zajíc). Ze začátku si moc nepadnou do oka a Misaki zjistí, že Usagi píše pod pseudonymem také úchylné BL (boys love) romány, že je gay a ke všemu zamilován do Takahira. Jenže ten se právě rozhodl oženit. Že by se tedy nakonec svedly dohromady cesty Misakiho a Usagiho?
Egoist: Hiroki Kamijou, neopětovaně zamilován do Usagiho, žije nijak zajímavý život učitele na univerzitě, kam se chce Misaki dostat. Když si zase připadá jednou na úplném dně, potká v parku člověka jménem Kusama Nowaki, kterého už se jen tak lehce nezbaví.
Terrorist: Miyagi You je rozvedený Hirokiho kolega, který i přes strasti života trpí ve většině chvílí dobrou náladou. Objeví se však jeho bývalý švagr Takatsuki Shinobu, který se do něj zamiloval a nedá si pokoj, dokud si Miyagiho nezíská. Vždyť to, aby byli spolu, je přece přeurčeno osudem.
V druhé řadě útrapy našich páru pokračují, jako lákadlo však zmíním, že se dozvíme konečně něco o Usagiho rodině a taky o jistých "Usamonech". Možná víc, než bychom chtěli. Nebo minimálně víc, než by si Misaki přál.

Moje hodnocení: 9/10
Můj názor: Junjou Romantica je další úžasný skvost, mé druhé yaoi anime. A taky druhé nejoblíbenější. Je od stejné autorky jako Sekaiichi Hatsukoi, funguje na stejném principu a i mezi těmito dvěma anime jsou určité spojitosti. Například, že Usagi píše pro nakladatelství Marukawa. Nebo tu máme i některé stejné postavy - například Isaka. Není výjimkou, že při cestování metrem zahlédneme v SIH někoho z JR a tak podobně. Takže toto si nemůžu vynachválit, strašně se mi ty spojitosti líbí. Hudba je úžasná, openingy i endingy mám v mobilu. Stejně jako v SIH nechybí vtip a je to prostě hrozně kawaii! ♥
Za co jsem ale strhla ten jeden bod? U tohoto anime jsem měla už od začátku jasno, kdo bude mým nejoblíbenějším párem. A nevím, jestli to uškodilo nebo naopak. Každopádně, poslední pár - Miyagi a Shinobu, mě nijak extra neoslovil. Ne, že bych se snad u jejich sledování přímo nudila, ale nezaujali mě až tolik.
No a teď se dostáváme k tomu, koho miluju úplně nejvíc. Misaki a Usagi! ♥ Už po prvním díle jsem si je totálně zamilovala, oni jsou dokonalí! ♥ Můj nejoblíbenější yaoi pár z těch, co jsou skutečně spolu. x3 Ze začátku jsem měla nejradši Misakiho, teď ale první místo asi obsadil Usagi. Jak ale říkám, nejpodstatnější fakt je, že jsou spolu dokonalí. Nedokážu popsat, co přesně se mi na nich tolik líbí, ale miluju je. Navíc mi ze všech párů přijdou asi nejvtipnější. x3 A díly s nima si pouštím strašně často. x3 Nowaki a Hiroki jsou druzí, nejsou taky vůbec špatní, mám je hrozně ráda, jenže jim taky prostě hrozně uškodil ten fakt, že Misaki a Usagi jsou tak úžasní, že bych byla snad nejradši, kdyby celé anime bylo o nich a ty ostatní páry tam vůbec nebyly, aby měli co nejvíc prostoru. xD A ke třetímu páru jsem se už vyjadřovala...vyloženě nenudil, ale ani nijak extra nezaujal.
U tohoto anime jsem však dvakrát málem prodělala infarkt. A to -spoiler!- když Usagi Misakimu řekl, že by možná bylo lepší, kdyby se odstěhoval. A podruhé v posledním díle, kde přecházel Usagi na červenou a málem ho srazil autobus. To bylo těch nejděsivějších 17 vteřin v mém životě! xD Ale fakt, zůstala jsem prostě s otevřenou pusou zírat na obrazovku, oči vytřeštěné a v duchu za nějakou tu sekundu jenom rychle proběhlo: "No tak, ten díl se jmenuje 'Konec dobrý, všechno dobré', nesmí to být takový fail jako v Death Note! Misaki, prosím, zachraň ho! Prosím!" Heh xD No ale teď vážně, koho to nevyděsilo? :D -konec spoileru- Takže z toho vyplývá, koukejte na JR jen v případě, že máte dobré srdce. :D Ale jinak toto anime rozhodně doporučuju, už jenom kvůli Usagimu a Misakimu. :3

Kdo by měl zájem, tady je první série a tady druhá. :)

A nesmím zapomenout ani na AMVéčka, která rozhodně stojí za to. ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama