Momentálně píšu:
Momentálně cosplayuju.

Recenze: Sword Art Online

22. září 2014 v 15:32 | Atashi |  Recenze - anime

Sword Art OnlineRok vydání: 2012
Žánr: Akční, romantika, fantasy, sci-fi.
Počet epizod: 25 (dokončeno)
Děj: Máme tu rok 2022, což znamená, že technologie značně pokročila. Byl vynalezen Nerve Gear, což je helma, která vás jednoduše přenese do světa MMORPG her. A takovou hrou je novinka Sword Art Online. Poté, co je otestována tisícovkou beta-testerů je na trh vypuštěno 10000 kopií, které jsou téměř okamžitě vyprodány. A začíná se hrát! Příběh se zaměří hlavně na kluka jménem Kirigaja Kazuto, který je jedním z oněch beta-testerů a ve hře si říká Kirito. Začne tedy společně s ostatními hrát. Hned po prvním dni se však přijde na závadu - chybí tlačítko pro odhlášení, takže žádný z hráčů se nemůže dostat zpět do reálného světa. Čekají tedy, že se to v nejbližší době opraví, jenže to se objeví stvořitel hry - Kayaba Akihiko, od kterého se dozví, že nejde o žádnou chybu. Ze hry se totiž můžou dostat jedině tak, že ji dohrají. Mohlo by se to brát jako výzva, ale hlavní problém je to, že pokud někdo zemře ve hře, stane se tak i ve skutečnosti. Někdo by si teď mohl říct, že přece stačí, že jim někdo sundá Nerve Gear a budou zpět v realitě. No nezní to logicky? Ano, jenže to má další háček. Pokud se tak stane, dotyčnému ona docela neškodně vypadající helma usmaží mozek. A to se taky několika lidem stane. Kirito se tedy pořádně pustí do hraní. Nejprve jako sólový hráč, ale nakonec zjistí, že bez pomoci ostatních se neobejde. A navíc potká dívku jménem Asuna.

Moje hodnocení: 4/10
Můj názor: Nepatřím mezi lidi, kteří byli z tohoto anime doslova unešení. Popravdě mě hrozně zklamalo. Prvních 10 dílů jsem úplně hltala, přišlo mi to naprosto úžasné, jenže potom...změnilo se to v romantickou slátaninu. Jasně, nějaký ten jejich vztah bych přežila, ale tohle bylo až moc a podle mého se to tam totálně nehodilo. A ta druhá série to celé zkazila ještě víc. Měli se zaměřit jenom na svět Sword Art Online, podle mého. Takhle to naráz nabralo úplně jiný směr, než jsem čekala. A navíc mi přišlo, že to hodně uspěchali. Teda, aspoň to hraní Sword Art Online, dost věcí mi tam chybělo.
Kirita jsem zezačátku žrala, on je prostě kawaii, jeho povaha taky byla fajn, líbilo se mi, jak chtěl hrát na vlastní pěst a tak, ale potom...hlavně na konci, začal tam z něj být takový ten...hrdina, který i za cenu svého života ochrání tu svoji milovanou. Jasně, nemůžu říct, že to od něj není hezké, ale prostě...předtím mi byl sympatičtější. A Asunu jsem nesnášela od začátku. Přijde mi tak strašně otravná! (Takovým tím stylem, jako strašně moc lidem přijde Sakura. - Mě ne, Sakura je podle mě v klidu, ale toto je prostě příklad. :D)
Takže, toto anime doporučuju všem, kteří mají rádi romantiku a všechno okolo toho. Ostatní ruce pryč!

Díly seženete všude možně na netu, určitě nebude problém to někde najít. Já osobně se dívala tady - nutná registrace!

A hodím vám sem první opening, který se mi hodně líbil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama